Stretch fólie
Bublinkovou fólii zná snad každý, ale s tenkou stretch fólií se již každý z vás setkat nemusel. Přesto je to zřejmě dosud to nejlepší, co existuje pro zabalení velkých předmětů, které se nevejdou do kartonových krabic. Musíte ale na to jít s fortelem a selským rozumem.
V první řadě rozeberte či odejměte pohyblivé části a stěhujte je zvlášť, tedy například v případě chladničky vyjměte všechny šuplíky, police a drátěný program a toto přestěhujte samostatně. Fólie samozřejmě neochrání předměty před poškrábáním a podobnými jevy pouze v jedné vrstvě, musíte jich na sebe nabalit alespoň pět nebo až deset, jednotlivé vrstvy se pak spojí a vytvoří kompaktní silnější celek.
Sklo, porcelán a další křehké předměty
Stretch fólii lze využít i v následujících situacích: Například potřebujete přestěhovat velký křišťálový lustr, co se nevejde do krabice, a nedá se rozebrat. Jednotlivá ramena obalíte bublinkovou fólií a následně bublinkovou fólii převážete stretch fólií. Obě fólie se spojí a budou dostatečně pevně chránit předměty před rozbitím. Takto lze stěhovat třeba i obří porcelánové vázy, velké keramické květináče, dekorativní plastiky z porcelánu, servírovací mísy a tácy, co se nevejdou do krabice atd.
Elektronika a zrcadla
Nemáte-li při ruce krabice pro zabalení velké televize, nevěšte hlavu. Opět využijte souladu bublinkové fólie obalené stretch fólií, pouze před přední část – před obrazovku vložte papírový karton nebo polystyrenovou desku. A ve stěhovacím voze zajistěte, aby byl televizor v samostatném oddíle, kde na něj nemohou spadnout nebo jej povalit další předměty. Oba typy fólií vám poslouží i při stěhování velkých zrcadel, skleněných tabulí, například výplní dveří či posuvných výplní nábytkové stěny, a při stěhování v Praze 4 větších obrazů v paspartách nebo v dřevěných rámech.